انواع فیلتر شکن موبایل

انواع فیلتر شکن موبایل
همونطور که میدونید امروزه بیشترین کاربرد اینترنت و بسته های اینترنت در ایران مخصوص موبایل هستش که بنا به نیاز و استفاده خریداری میشه و دروبازه زمانی مشخص استفاده میشه امروزه به جرات میشه گفت که در دنیا کاربرد موبایل از سالهای قبل خیلی بیشتر و گسترده تر داره استفاده میشه طوری که یک فرد تمامی کاراش رو از طریق موبایل انجام میده حالا پرداخت قبض باشه رزرو بلیط باشه ثبت سفارش خرید و هزاران مورد دیگه که میشه اسم برد توی ایران هم تقریبا گستردگی فراوانی در این زمینه بوجود اومده در کل کاربرد موبایل خیلی بیشتر شده مخصوصا از زمانی که موبایل های هوشمند وارد بازار شدن متاسفانه بیشترین خدماتی که توسط شرکت های موبایل ارائه میشه توی ایران مسدود هستش که اپل یکی از اون شرکت هاست که بیشتر خدماتش رو قطع کرده برای ایران سامانه نام دامنه نام هر دامنه را به نشانی پروتکل اینترنت متناظرش ترجمه می‌کند. نشانی سروری که سامانه نام دامنه را ارائه می‌دهد، به طور خودکار و در هنگام برقراری اتصال به اینترنت از طریق تأمین‌کنندهٔ خدمات اینترنتی در اختیار رایانهٔ شما گذاشته می‌شود. اگر این سرور سامانه، سانسورکننده باشد کلیهٔ درخواست‌ها برای وبگاه‌های غیرمجاز را بی پاسخ می‌گذارد.

فیلترینگ به وسیلهٔ پراکسی ویرایش
در این روش تأمین‌کنندهٔ خدمات اینترنتی دسترسی مستقیم به اینترنت را محدود کرده و شما را ملزم به استفاده از پراکسی سرور می‌کند. اگر تأمین‌کنندهٔ خدمات اینترنتی از پراکسی واسط اجباری استفاده کند، برای دسترسی به اینترنت باید در پیکربندی مرورگر وب یا سایر نرم‌افزارهایی که از اینترنت استفاده می‌کنند، نشانی پروتکل اینترنت پراکسی سرور را وارد کنید. کلیهٔ درخواست‌ها به پراکسی سرور فرستاده می‌شود و در صورت مجاز بودن درخواست، پراکسی سرور صفحهٔ مورد درخواست را بارگیری کرده و سپس برایتان ارسال می‌کند.

فیلترینگ به کمک مسیریاب ویرایش
در قسمت انتهایی شبکه (Gateway)، مسیریاب طوری تنظیم می‌شود که ترافیک خروجی شبکه را به سمت یک سیستم فیلتر کننده منحرف کند. کلیهٔ درخواست‌ها از این سیستم عبور داده می‌شوند و در صورت وجود وبگاه‌ها یا کلمات غیرمجاز، جریان اطلاعات مسدود می‌شود.

فیلترینگ به کمک سانسورافزارها ویرایش
این نرم‌افزارها بیشتر در منزل (برای کنترل والدین بر فرزندان)، مدارس و دانشگاه‌ها استفاده می‌شوند.

فیلترینگ به کمک مسدود کردن درگاه‌ها ویرایش
درگاه‌ها (پورتها) مانند درهایی هستند که سرور از طریق آنها خدماتش را ارائه می‌دهد. اگر درگاهی مسدود شود تمام خدماتی که از طریق آن درگاه ارائه می‌شده، غیرقابل دسترس می‌شود.

فهرست سیاه و فهرست سفید ویرایش
در فیلترینگ بر اساس فهرست سیاه، یک فهرست معروف به فهرست سیاه وجود دارد که شامل نشانی وبگاه‌ها ویا کلمات کلیدی‌ای است که دسترسی به آن‌ها مجاز نیست. دسترسی به سایر وبگاه‌ها یعنی وبگاه‌هایی که در این فهرست وجود ندارند، مجاز است.

در فیلترینگ بر اساس فهرست سفید، یک فهرست معروف به فهرست سفید شامل نشانی وبگاه‌هایی وجود دارد که دسترسی به آن‌ها مجاز است. دسترسی به سایر وبگاه‌ها یعنی وبگاه‌هایی که در این فهرست وجود ندارند، در این نوع فیلترینگ مجاز نیست.

فیلترینگ مرکزی‌ای که هم‌اکنون در ایران استفاده می‌شود از نوع فیلترینگ سیاه است

انواع فیلتر شکن موبایل
انواع فیلتر شکن موبایل